Efektywność energetyczna, ekologia, zrównoważony rozwój, czyste powietrze, w to wszystko wpisuje się dobra izolacja budynków mieszkalnych. Standard izolacyjności domów jest coraz wyższy, dzięki temu lepszy komfort z użytkowania ogrzewanych pomieszczeń uzyskiwany jest przy niższym zużyciu energii i paliwa. Skąd więc wiedzieć, czy izolacja będzie spełniała obowiązujące standardy i jakiej wełny do ocieplenia oraz folii paroizolacyjnej najlepiej...
Nowe Warunki Techniczne obowiązujące od 1 stycznia br., sprawiają, że budynki będą lepiej kumulować ciepło i staną się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Trzeba tylko sprostać wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, czyli zastosować średnio o 2 cm grubszy materiał izolacyjny dla budynków nowych i odnawianych. Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze. W dalszym ciągu jedną z najpopularniejszych...
Dobierając materiał izolacyjny do nowobudowanego czy poddanego renowacji domu, warto zacząć od etykiety i opisanych na niej parametrów, mających bezpośrednie przełożenie na efektywność termiczną, akustyczną i energooszczędność, a także trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji budynku. Jest to istotne zarówno w przypadku wełny szklanej czy skalnej, jak i styropianu czy izolacji PIR lub PUR.
Jak obliczyli eksperci firmy ISOVER, można zaoszczędzić nawet 3000 zł na ogrzewaniu domu, jeśli zostanie on wcześniej właściwie ocieplony. Dobrze wykonana izolacja budynku, choć niewidoczna na co dzień, ma niebagatelny wpływ na wydatki, które są ponoszone za ogrzewanie, a także na komfort mieszkania.
Ocieplenie domu jest inwestycją na lata. 70% energii wykorzystywanej przez budynki, to właśnie energia zużyta na ogrzewanie. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza izolacja dachu, przez który może uciec aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Zapraszamy na film!
Popularność w branży budowlanej zyskuje unikatowa, wielofunkcyjna aplikacja ISOVER PL, udostępniona bezpłatnie na systemy Android i iOS. Z jej pomocą profesjonalista – wykonawca, doradca techniczny czy handlowiec – sprawnie dokona obliczeń technicznych, dobierze optymalne rozwiązanie izolacyjne, sprawdzi szczegóły montażu, oszacuje ilość potrzebnego materiału. Z kolei inwestor pozna plusy i minusy dostępnych na rynku materiałów do izolacji...
Montaż ściany działowej należy rozpocząć od wyznaczenia i rozmieszczenia miejsca na podłodze, ścianach pionowych oraz na suficie. Następnie możemy przystąpić do montażu ściany działowej w systemie lekkiej zabudowy. W filmie poznacie praktyczne wskazówki dotyczące montażu ścian działowych.
Renowacja dachu skośnego metodą nakrokwiową z użyciem belek lub wykonanie nowego dachu z uwzględnieniem izolacji nakrokwiowej dzięki specjalnym belkom dostarczanym przez ISOVER będzie prosta w wykonaniu i niezwykle efektywna. Belki wykonane są ze specjalnej wełny mineralnej oraz desek montażowych. Dostępne są również specjalne wkręty i podkładki. W filmie pokażemy jak prawidłowo wykonać izolację z ISOVER.
Kiedy Kamil Stoch podjął decyzję o budowie własnego domu, naturalną rzeczą było, że zgłosił się do zaprzyjaźnionych specjalistów z firmy ISOVER po radę i pomoc w doborze odpowiednich materiałów izolacyjnych.