Modułowe, nowoczesne sufity podwieszane są nie tylko praktycznym, ale także estetycznym rozwiązaniem stosowanym w różnych przestrzeniach komercyjnych i publicznych. Kluczowym elementem takich sufitów jest solidna konstrukcja nośna, która podtrzymuje płyty sufitowe. Systemy profili sufitowych VENTATEC® oferują doskonałą wytrzymałość, precyzję montażu oraz estetykę, dzięki czemu stały się synonimem jakości i niezawodności w...
Parkiet w jodełkę to wzór znany od lat, legendarny motyw podłogowy, który w ostatnich sezonach ponownie podbija wnętrzarskie trendy. Taki parkiet - jodełka francuska - pasuje zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, jak i tych utrzymanych w retro konwencjach. Współczesna jodełka to jednak już nie zbijany z drewnianych desek parkiet - to nowoczesne panele podłogowe, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt wizualny w ekspresowym...
Korzyści wynikające z zastosowania płyt gipsowo-kartonowych, takie jak ich lekkość, łatwość obróbki oraz idealnie gładka powierzchnia, są niewątpliwe. Jednakże, przy zawieszaniu na nich cięższych przedmiotów, takich jak szafki, półki na książki czy telewizor, konieczne jest uwzględnienie ograniczonej nośności G-K i dobranie odpowiednich rozwiązań mocujących. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zamocowanie nie wytrzyma obciążenia, co może...
Ściana z luksferów to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Jak ją wykonać? Kiedy warto użyć pustaków szklanych w aranżacji wnętrza?
Pomysł na podłogę w kuchni zależy od naszych możliwości finansowych oraz upodobań estetycznych. Z łatwością możemy dobrać posadzkę zarówno odpowiadającą miłośnikom tradycyjnych rozwiązań, jak i zwolennikom nowoczesności. Możliwości mamy bardzo dużo.
Okładziny ceramiczne stanowią popularne, trwałe i efektowne wykończenie powierzchni przegród. Dostępne są wielu wzorach i formatach, wytwarzane z materiałów o odmiennych parametrach technicznych. Aby cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem należy do mocowania używać odpowiednio dobrany klej do płytek, który zapewni prawidłową współpracę wszystkich elementów składowych układu (podłoża, warstwy klejowej, płytki). Wybierając klej do płytek...
Krzywy sufit to problem, z którym możemy się spotkać zarówno w starym budownictwie jak i w nowo powstałych budynkach. Ze względu na dużą płaszczyznę jaką zajmuje we wnętrzu, warto pokusić się o jego wyrównanie.
Obniżenie sufitu otwiera wiele możliwości dekoracyjnych i funkcjonalnych. To dobre rozwiązanie w wysokich pomieszczeniach, którym chcemy dodać przytulności i je ocieplić, a także poprawić proporcje wnętrza. Obniżony sufit może być też niebanalnym elementem dekoracyjnym. Warto też go rozważyć, by zamaskować wszelkie niedoskonałości obecne na jego powierzchni.
Nakładanie fugi jest ważną czynnością podczas wykańczania powierzchni płytkami ceramicznymi czy kamiennymi. Spoiny nie tylko wpływają na estetykę pomieszczenia, ale przede wszystkim zapobiegają przedostaniu się wody i wilgoci pod okładzinę, co grozi jej zniszczeniem. Jak położyć fugę na podłodze i ścianie?
Układanie parkietu w jodełkę przeżywa aktualnie swój renesans. Mimo estetyki kwalifikującej go do stylu klasycznego ten sposób ułożenia drewnianej posadzki coraz częściej stosowany jest w nowoczesnych aranżacjach. Jak układać parkiet w jodełkę?
Izolacja akustyczna podłogi to rozwiązanie, na które warto się zdecydować, jeśli chcemy pozbyć się hałasu, którego źródłem są dźwięki wynikające z użytkowania np. paneli podłogowych, parkietu czy płytek ceramicznych. Jak zapewnić skuteczne wyciszenie podłogi?
Płyty gipsowo kartonowe wykorzystywane są do budowy ścianek działowych, zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych, służą jako suche tynki, wykonuje się z nich elementy dekoracyjne. Trudno o bardziej uniwersalny materiał budowlany niż płyty g-k. Rodzaje płyt decydują o ich zastosowaniu.
Iniekcja krystaliczna jest technologią, która sprawdza się, jeśli mamy problemy z zawilgoceniem ścian przyziemia czy też fundamentów. Na czym polega osuszanie murów tą metodą?
Jak przymocować wykładzinę do schodów betonowych, by przez lata tworzyła trwałe i efektowne wykończenie ich powierzchni? To nie będzie trudne, jeśli będziemy stosować się do kilku sprawdzonych zasad!
Płytki ceramiczne należą do najczęściej używanych materiałów na podłogi i ściany wnętrz. Jednym z ważnych kryteriów wyboru jest sposób wykończenia tych okładzin. Płytki matowe czy z połyskiem, jakie lepiej sprawdzą się w naszej kuchni, łazience czy salonie?
Usuwanie starej farby to konieczność, gdy zauważymy, że się łuszczy lub odstaje od ścian. Trzeba go wykonać także w przypadku starych powłok malarskich np. olejnych czy klejowych. Jak usunąć farbę ze ściany sprawnie i skutecznie?
Montaż drzwi przesuwnych naściennych to czynność, do której niekoniecznie musimy wzywać fachowca – wystarczy kilka prostych narzędzi i stosowanie się do instrukcji producenta. Trudniej jednak będzie wykonać montaż drzwi przesuwnych w ścianie – tutaj niezbędna może być pomoc profesjonalisty.
Klasa ścieralności paneli decyduje o odporności posadzki na ścieranie i zarysowania, a w efekcie o trwałości okładziny – im wyższa, tym później materiał ulegnie zniszczeniu. Jakie klasy ścieralności paneli podłogowych sprawdzą się w warunkach domowych?
MFP czy OSB? Który rodzaj płyt wybrać? Oba materiały to budowlane płyty wiórowe mające podobne zastosowanie. Różnią się jednak budową, która ma wpływ na ich właściwości użytkowe. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma typami płyt i która z nich jest lepsza?
Podczas prac wykończeniowych istotne jest takie zaplanowanie działań, aby projekt mógł być zrealizowany w założonym czasie i przy osiągnięciu możliwie niskich kosztów.