Wykonanie prawidłowej wentylacji w domu jednorodzinnym, czy też w innym obiekcie użyteczności publicznej wiąże się niejednokrotnie z wieloma metrami przewodów wentylacyjnych, które należy kupić, przewieźć a czasem też składować. Składane kanały wentylacyjne VENTIKA powstały po to, aby te czynności stały się prostsze i co również istotne- tańsze. Aspekt ten docenią zarówno indywidualni inwestorzy jak i firmy wykonawcze.
Zaletą tradycyjnych modułowych systemów z PCV jest fakt iż są one bardzo lekkie oraz łatwe w montażu: aby zbudować system nie potrzebujemy w zasadzie żadnych specjalistycznych narzędzi ani spoiw, a szeroka gama dostępnych kształtek umożliwia wykonanie każdego projektu- dlatego też systemy te są lubiane tak przez profesjonalistów, jak i indywidualnych odbiorców.
Fot. 1. Spakowane kanały VENTIKA KP PRESS przed złożeniem/po złożeniu
W nowej opcji kanały wentylacyjne VENTIKA PRESS te zyskały jeszcze jedną zaletę: można je składać dzięki zastosowaniu elastycznych łączy. Innowacyjna konstrukcja pozwala na bezpieczne złożenie i przechowywanie kanału na płasko bez deformacji jego kształtu- po ponownym złożeniu przewód wraca do poprzedniego kształtu, nie tracąc szczelności ani właściwości aerodynamicznych. Wspomniane właściwości pozwalają na zminimalizowanie ilości zajmowanego przez kanały miejsca aż o 30%- dzięki czemu można go łatwiej spakować i przechowywać, a także zaoszczędzić sobie problemów z transportem i zmniejszyć jego koszt. Kanały w stanie złożonym są również mniej narażone na pęknięcia czy przypadkowe uszkodzenia.
Składane przewody wentylacyjne VENTIKA PRESS dostępne są w trzech długościach – 0,5/ 1/1,5 mb, oraz dwóch przekrojach: okrągłym o śr. 100 mm oraz prostokątnym o wymiarach 110x55mm. Oba rodzaje są całkowicie kompatybilne z pozostałymi elementami systemów wentylacyjnych o tych samych przekrojach oferowanych przez markę VENTIKA. Sposób łączenia kanałów składanych z pozostałymi modułami systemu, takimi jak kolana, łączniki, trójniki czy redukcje pozostaje taki sam jak w przypadku tradycyjnych kanałów z PCV (metoda „ na wcisk”). Podobnie jak tradycyjne odpowiedniki, przewody składane można również docinać ręcznie na żądaną długość.