Wentylacja pomieszczeń jest niezbędnym elementem, który musi zostać zapewniony w danym budynku. Dobrze działający system wentylacji jest w stanie zapewnić nam świeże i czyste powietrze do pracy i życia oraz utrzymać budynek w dobrym stanie.
Okap kuchenny powinien znaleźć się nad każdą kuchenką czy płytą kuchenną. Dzięki niemu szybko pozbędziemy się nadmiaru pary wodnej i zapachów powstających podczas gotowania. Jak podłączyć okap kuchenny do komina wentylacyjnego? Jak podłączyć okap do prądu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Coraz częściej w naszych domach pojawia się klimatyzacja. Nic dziwnego, gdyż w upalne dni przynosi ulgę – możemy spokojnie odpoczywać czy pracować. Sprawdza się także w chłodniejszych porach roku – możemy dzięki niej ogrzewać pomieszczenia. Niezależnie jednak od tego, do jakich celów wykorzystujemy klimatyzację, zawsze musi być w dobrym stanie. Jak czyścić klimatyzację domową?
Wymiana powietrza wewnątrz mieszkania czy biura jest niezwykle istotna dla zdrowia przebywających wewnątrz osób. W okresie zimowym wietrzenie pomieszczeń powoduje bardzo duże straty ciepła. Rozwiązaniem problemu może być zainstalowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, dzięki której możliwe jest utrzymanie świeżego powietrza wewnątrz mieszkania i jednocześnie oszczędność energii. Charakterystyczna budowa centrali wentylacyjnej, w...
Wentylacja hybrydowa jest jednym z najnowszych rozwiązań. Aby zapewnić dobrą jakość powietrza w budynku, wykorzystuje zalety wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Może być z powodzeniem stosowana w różnych typach obiektów.
Świeże powietrze, dostępne nie tylko w górach, nad jeziorem czy nad morzem, ale również w Waszych mieszkaniach. Potrzebujecie tylko odpowiedniego wentylatora. W dzisiejszym odcinku prezentujemy różne modele wentylatorów marki Ventika. Podpowiadamy również jak w prosty sposób dobrać wentylator odpowiedni dla naszego mieszkania.
W trosce o nasze zdrowie i mikroklimat w mieszkaniu powinniśmy zadbać o odpowiedni przepływ oraz efektywną wentylację powietrza w naszym domu. Jest to szczególnie ważne w łazienkach i toaletach, gdzie powstaje dużo pary wodnej – jej nadmiar ma działanie destrukcyjne. Aby temu zapobiec, warto zamontować wentylator łazienkowy. Podpowiadamy, czym kierować się podczas jego wyboru.
Aby zapewnić skuteczną wentylację w łazience, oprócz wentylacji naturalnej, warto zastosować także wentylator łazienkowy, który montuje się najczęściej na wlocie do kanału wentylacyjnego. To niewielkie i niedrogie urządzenie, skutecznie usunie nadmiar wilgoci, gromadzącej się w łazience.
Występująca okresowo w łazience duża wilgotność powietrza powoduje, że jego regularna wymiana na świeże w tym miejscu jest szczególnie ważna. Najłatwiejszy sposób to otwieranie okna, jednak jest to komfortowe rozwiązanie tylko w ciepłe dni. Co zrobić, aby wentylacja w łazience działała bez zarzutu?
Zaletą każdej wentylacji mechanicznej jest to, że może działać skutecznie w przeciwieństwie do wentylacji naturalnej. Pozwala także mieszkańcom dostosować stopień wymiany powietrza do aktualnych potrzeb - mniejszy - gdy nie ma ich w domu i większy - gdy na przykład mamy gości. Jak więc wybrać rodzaj wentylacji mechanicznej? Zapraszamy do oglądania filmu!
Oddychając zużywamy tlen i produkujemy dwutlenek węgla, do tego dochodzi wilgoć i różne związki chemiczne, których wdychać nie chcemy. Dlatego tak ważne jest aby zadbać o dobrą wentylację naszego domu. Jeśli tego nie zrobimy może to wywołać bardzo niekorzystne skutki. Zapraszamy na film!
Gama akcesoriów wentylacyjnych VENTIKI powiększyła się o serię wentylatorów łazienkowych i kratek wentylacyjnych z wymiennymi dekoracyjnymi panelami pod wspólną nazwą KLIQ .
Wykonanie prawidłowej wentylacji w domu jednorodzinnym, czy też w innym obiekcie użyteczności publicznej wiąże się niejednokrotnie z wieloma metrami przewodów wentylacyjnych, które należy kupić, przewieźć a czasem też składować. Składane kanały wentylacyjne VENTIKA powstały po to, aby te czynności stały się prostsze i co również istotne- tańsze. Aspekt ten docenią zarówno indywidualni inwestorzy jak i firmy wykonawcze.
Jednym z najważniejszych aspektów przy budowie domu, a często pomijanym I bagatelizowanym jest instalacja wentylacyjna. W budownictwie występują dwa typy instalacji wentylacyjnej: grawitacyjna i wymuszona (mechaniczna). Obie metody mają swoich zwolenników i przeciwników.
Odpowiednia ilość i jakość powietrza jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Dostęp do świeżego powietrza zapewni nam regularne wietrzenie pomieszczeń. Jest ono niezwykle ważne, zwłaszcza teraz, gdy nasze domy i mieszkania są wyposażone w szczelną stolarkę okienną.