Jak przymocować wykładzinę do schodów betonowych, by przez lata tworzyła trwałe i efektowne wykończenie ich powierzchni? To nie będzie trudne, jeśli będziemy stosować się do kilku sprawdzonych zasad!
Układanie płytek na schodach zwykle powierzamy specjaliście, ale można je też ułożyć samemu. Wystarczy kupić odpowiednie płytki, zaprawę klejową oraz fugi, ponadto dobrze przygotować podłoże i wszystkie czynności wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną. Jak samodzielnie ułożyć płytki na schodach?
Zabezpieczenie schodów przed dziećmi to jedno z podstawowych działań w domach i mieszkaniach rodzinnych. O bezpieczne schody warto zadbać już na etapie projektowania domu. Ochronę schodów przed dziećmi możemy jednak zastosować już w gotowych schodach. Zobaczmy, jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem.
Decydując się na schody betonowe i żelbetowe – czy wewnętrzne, czy zewnętrzne – niezbędne jest wykonanie szalunku. Szalunek schodów to tymczasowa konstrukcja, którą możemy wykonać samodzielnie – wszystkie niezbędne informacje potrzebne do zbudowania schodów powinny być zawarte w projekcie domu.
Na poddaszu nieużytkowym trzymamy zazwyczaj rzeczy rzadko wykorzystywane. Schody strychowe eksploatowane są więc niezbyt często, można je zatem na co dzień ukrywać w suficie. Jednak nawet te rozkładane muszą być wygodne.
Układanie paneli na schodach wewnętrznych jest coraz bardziej popularne. To dobry sposób na szybkie i efektowne wykończenie tego elementu strefy komunikacyjnej domu. Jak wykorzystać panele podłogowe na schody?
Gotowe schody wewnętrzne to coraz bardziej atrakcyjna alternatywa dla konstrukcji żelbetowych. Jakie mamy możliwości do wyboru?
Budowa domu w dzisiejszych czasach wiąże się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Dostępnych jest coraz więcej technologii, a wielość produktów powoduje, że coraz trudniej nam się odnaleźć i dokonać właściwego wyboru. Do tego dochodzi trudność w pozyskaniu wykonawców, którzy zastosują wybraną przez inwestora technologię przy budowie domu. Te wszystkie trudności powodują, że coraz częściej przy budowie domów jednorodzinnych zastosowanie...
Włącznik schodowy pozwala sterować oświetleniem z kilku miejsc. Najczęściej wykorzystywany jest – jak wskazuje nazwa – do włączanie i wyłączania oświetlenia schodów, sprawdzi się jednak także w takich miejscach jak długie korytarze, pokoje przechodnie, a nawet salony czy sypialnie.
Nowoczesny gres należy do najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych. Cenimy go za doskonałe parametry techniczne i modne, różnorodne wzornictwo. Odpowiednio dobrany do miejsca będzie ozdobą domu przez lata.
Wykończenie schodów wewnętrznych ma ogromny wpływ na ich estetykę oraz komfort użytkowania. Ilość materiałów wykorzystywanych na ich stopnie jest tak duża, że z łatwością dobierzemy odpowiedni do stylu wnętrza.
Drewno wystawione na działanie słońca i wilgoci, traci swój efektowny wygląd i szybciej się starzeje. Aby temu zapobiec, należy je właściwie chronić i pielęgnować. Pomocne w tym będą odpowiednie impregnaty do drewna.
Impregnacja drewna musi zostać poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Od tego, w dużym stopniu zależy skuteczność impregnacji.
Schody łączące parter z piętrem lub użytkowym poddaszem muszą być przede wszystkim wygodne. Jednak nie każda konstrukcja schodów wewnętrznych zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo. O wygodzie decyduje również kształt schodów.
Trakty komunikacyjne w domu muszą spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa i komfortu. Szczególne wytyczne obowiązują te łączące kondygnacje. Jak powinny wyglądać wygodne schody wewnętrzne? Pamiętajmy, że ich wymiary zostały opisane w prawie budowlanym.
Schody muszą przede wszystkim pełnić funkcję użytkową, jednak walor estetyczny jest niemniej ważny. Oprócz tradycyjnych rozwiązań można pokusić się o oryginalne łączenie różnych materiałów na stopniach schodów.
Schody wewnętrzne są niezbędne we wszystkich domach składających się z więcej niż jednej kondygnacji. Można je wykonać jako żelbetowe, jednak coraz częściej sięga się po bardziej nowoczesne rozwiązania.
Usytuowanie schodów w otwartej strefie dziennej to rozwiązanie, które stało się dzisiaj powszechne. Nowoczesne schody w salonie traktujemy jako integralny i atrakcyjny element jego wykończenia. Jak je zaplanować w naszym domu?
Schody wewnętrzne są niezbędne we wszystkich domach zbudowanych z więcej niż jednej kondygnacji. Są stałym elementem wnętrza, muszą być więc funkcjonalne i estetyczne. O ich właściwościach może przesądzać materiał, jaki wykorzystano na schody. Inwestorzy najczęściej wybierają żelbetowe lub drewniane.
Coraz częściej decydujemy się na budowę niewielkich dwukondygnacyjnych domów. Ich wybór sprawia, że konieczne są schody. Niestety często zajmują dużo miejsca, są jednak takie ich rodzaje, które oszczędzają przestrzeń. Jakie schody do małego domu spełnią nasze oczekiwania?