Domowe instalacje wody czasami potrafią nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Częstym problem jest słabe ciśnienie wody w kranie. Dotyczy to zarówno miejskich oraz wiejskich sieci wodociągowych, jak i indywidualnych źródeł zasilania. Jak zwiększyć ciśnienie wody?
Baterie łazienkowe są używane z bardzo dużą częstotliwością, dlatego nawet najlepsze z czasem ulegają usterkom. Niektóre z nich możemy usunąć samodzielnie. Naprawa baterii prysznicowej, wannowej czy umywalkowej dzięki dostępnym częściom zamiennym może okazać się całkiem łatwa!
Zawór bezpieczeństwa w bojlerze chroni przed nadmiernym wzrostem ciśnienia wody oraz odpowiada za utrzymywanie jednego kierunku jej przepływu w instalacji. Jaki zawór bezpieczeństwa wybrać do bojlera?
Zawór bezpieczeństwa do bojlera zapobiega awarii instalacji. Jeśli nie funkcjonuje prawidłowo, na przykład przecieka, zachodzi konieczność jego wymiany. Montaż nowego zaworu bezpieczeństwa w bojlerze nie jest trudny, można go wykonać samodzielnie.
Rury miedziane są nadal niezastąpionym materiałem do budowy instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy gazowej. Wyróżniają się niezawodnością, a ich użytkowanie jest bezpieczne. By utworzyć z nich pełną instalację, trzeba odpowiednio złączyć ze sobą poszczególne elementy. Prawidłowe lutowanie rur miedzianych zapewnia instalacji trwałość na lata.
Co zrobić, by ciśnienie wody w naszej instalacji nie było zbyt wysokie lub okresowo nie ulegało dużym wahaniom? By je wyrównać, montuje się reduktor ciśnienia wody. To prosty i niedrogi zawór, w który powinna być wyposażona każda prawidłowo zaprojektowana i właściwie wykonana instalacja wodna. Jaka działa reduktor ciśnienia i gdzie go zamontować?
Instalacje grzewcze oraz wodne muszą być szczelne oraz odporne na działanie czynników korozyjnych, powinny również odznaczać się odpornością chemiczną i biologiczną. Z tego też powodu do ich wykonania zazwyczaj wykorzystuje się rury polipropylenowe. Jak połączyć rury PP?
Jeżeli woda w naszym domu jednorodzinnym czy letniskowym ma pochodzić z własnej studni, to musimy przydomowy wodociąg zaopatrzyć w hydrofor. Czy naprawdę jest on niezbędny? Do czego służy hydrofor?
Hydrofor jest niezbędny, jeśli dom zasilany jest wodą z własnego ujęcia. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie do budynku wody pod odpowiednim ciśnieniem. Aby jednak tak było, należy zadbać o kilka ważnych kwestii, w tym ciśnienie w hydroforze. Jakie powinno być ciśnienie w zbiorniku hydrofora?
Drobny detal, a jednak nie do przecenienia, biorąc pod uwagę zarówno jego funkcję, jak i wartość dekoracyjną. Na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni model?
Zamarznięta woda w rurach to problem nie tylko w przypadku domków letniskowych, które poza sezonem są nieodwiedzane. Wcale nie tak rzadko lód pojawia się w instalacjach poprowadzonych w nieogrzewanych piwnicach, na poddaszach, w garażach, a nawet w częściach mieszkalnych domów jednorodzinnych, jeśli nastąpi kilkugodzinna awaria sieci elektrycznej czy grzewczej. Co więc zrobić, gdy zamarznie woda w rurach?
Do łazienki doprowadzona jest nie tylko instalacja wodno-kanalizacyjna, ale również grzewcza czy gazowa. O ile w nowych domach czy mieszkaniach są one zazwyczaj ukryte w ścianach i podłogach, to w starym budownictwie bardzo często biegną po wierzchu, skutecznie psując każdą aranżację wnętrza. Jak ukryć rury w małej łazience? Jak powinna wyglądać zabudowa rur WC i innych?
Zawór napełniający F90 Wirquin jest uniwersalnym zamiennikiem dla wielu spłuczek podtynkowych, dla kompaktów oraz tradycyjnych dolnopłuków. Użytkownicy docenią łatwość montażu. A w codziennym użyciu - wydajność zaworu Wirquin. Szybko napełnia spłuczkę wodą - 6 litrów w czasie 38 sekund, przy ciśnieniu 3 bar. Zaletą jest też cicha praca (- 26 dB), no i trwałość. Być może najważniejszą zaletą jest oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast wzywać...
Awaria spłuczki nie oznacza wymiany kompaktu. Warto skorzystać z wysokiej jakości części zamiennych marki Wirquin. Dwufunkcyjny zawór spustowy 3/6 l na linkę Wirquin ma dwie podstawowe zalety: szybko wybawi nas z kłopotu, gdy popsuje się spłuczka; pozwoli nam skutecznie oszczędzać wodę ponieważ ma 2 przyciski – na 3 i na 6 l wody, czyli to co oferuje nowoczesny kompakt WC. Producent Wirquin daje na zawór spustowy dwufunkcyjny 3/6 l na linkę aż...
Instalacje podtynkowe są popularne ponieważ dają największą elastyczność i możliwość dobierania poszczególnych elementów tak, aby stworzyły wymarzoną całość. Składaną wylewkę wannowo- umywalkową (NAC_084K) możemy zamontować nad umywalką w połączeniu z baterią podtynkową. Do zestawu dołączony jest aerator o dostosowanym przepływie, mniejszym niż w przypadku wanny.
Niezastąpiony zarówno przy porannej rutynie jak i podczas szykowania się na wieczorne wyjście. Stylowy, mobilny i niezwykle praktyczny. Nieoceniony towarzysz podróży oraz służbowych delegacji. Magnetyczny niezbędnik każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Poznaj gadżet, który na zawsze odmieni Twoje życie!! Prezentowane produkty dostępne w sieci sklepów Mrówka.
Instalacja wodna w domu to układ przewodów, armatury i urządzeń zasilanych zimną oraz ciepłą wodę. Jej wykonanie nie jest obwarowane surowymi wymaganiami, ale nie oznacza to, że można ją potraktować ją po macoszemu. Jak rozprowadzić instalację wodną samemu?
Są niezbędne przy umywalce, wannie czy w kabinie prysznicowej. Nowoczesne baterie łazienkowe są często efektowne, wygodne podczas użytkowania, a także sprzyjają oszczędzaniu wody.
Syfony WIRQUIN NEO gwarantują szczelność dzięki unikalnym uszczelkom wykonanym w technologii „Bi-injection”. Uszczelki są bezpośrednio zintegrowane z syfonem, nie ma więc ryzyka wycieku lub uszkodzenia uszczelek. WIRQUIN NEO są łatwe w montażu dzięki opatentowanej funkcji Quick-safe: nakrętka o ¼ obrotu zapewnia gwarantowaną szczelność i natychmiastowy montaż bez użycia narzędzi. Syfony są również dostępny z opatentowaną funkcją Air System (ze...
Podczas montażu instalacji grzewczych ważny jest nie tylko dobór urządzeń, ale także właściwa izolacja rur centralnego ogrzewania. Jeśli więc pominęliśmy ten etap, to szybko naprawmy ten błąd. Wykonanie ocieplenia rur jest stosunkowo niedrogie, a korzyści spore. Ponadto kwestię tę regulują przepisy prawa budowlanego.