Przy galopujących cenach nieruchomości i wysokich kosztach kredytów niewielkie mieszkania będą znajdowały coraz większą liczbę nabywców. Zobaczmy, że małe może być zarówno piękne, jak i wygodne.
Mieszkania w blokach z lat 80. I 90. XX w. są trudne do remontu, i to zarówno z powodu stanu technicznego budynków, jak i ówczesnej mody na wykończenie oraz aranżacje. Wyzwanie staje się jeszcze większe przy ograniczonym budżecie remontowym.
Wnętrza nadmorskich Willi na long island inspirują również naszych projektantów i inwestorów. Bliska jest nam solidność i elegancja, a wakacyjne klimaty doskonale wpisują się w nasze największe tęsknoty. Prezentowana interpretacja stylu Hampton jest jednak bardziej kolorowa niż jej pierwowzór.
Remont mieszkania w starym bloku jest zazwyczaj ogromnym wyzwaniem dla właścicieli. Jeśli zmiany mają być radykalne, warto zamówić profesjonalny projekt z wizualizacją.
Chcąc poprawić funkcjonalność i odmienić wygląd kuchni, nie trzeba przeprowadzać rewolucyjnych zmian. Zobaczmy jak oszczędzić na remoncie instalacji, okładzin ściennych i posadzki.
Dzisiejsze usługi stolarstwa meblowego nie przypominają dawnego chałupniczego rzemiosła. To połączenie zaawansowanych technologii produkcji mebli z precyzją i doświadczeniem wykonawców.
Minigrządka, miniszklarnia, warzywnik - to rozwiązania dla tych, którzy czerpią radość z uprawy własnych ziół, warzyw, owoców. Niewielkie kompaktowe modele w postaci gotowych skrzynek nadają się doskonale do zaspokojenia potrzeb ogrodnika-amatora nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie, a nawet balkonie.
Aby stary wykonany z litego drewna pokrytego pięknym fornirem mebel można było przeznaczyć na szafkę pod umywalkę, niezbędne jest wykonanie sporych przeróbek.
Potrzeba zrobienia drugiej łazienki w domu zwykle oznacza konieczność doprowadzenia wody i kanalizacji z tej już istniejącej. W efekcie najczęściej czeka nas nie lada wyzwanie - budowa nowej i nieplanowany początkowo remont starej łazienki.
Potrzeba zrobienia drugiej łazienki w domu zwykle oznacza konieczność doprowadzenia wody i kanalizacji z tej już istniejącej. KW efekcie najczęściej czeka na nas nie lada wyzwanie - budowa nowej i nieplanowany początkowo remont starej łazienki.
Jak ze starej, ciasnej stróżówki w przedwojennej kamienicy zrobić nowoczesne studio z klimatem modnego loftu? Przepis jest prosty! Wystarczy spod tynku wydobyć ceglany mur, dodać szlachetnego drewna i przyprawić stylowymi dodatkami.
Nic tak nie zachęca do pracy w kuchni, jak przestrzeń piękna i dobrze zorganizowana. Gdy jeszcze na wyciągnięcie ręki jest ogród, gotowanie staje się kojącym relaksem.
Wyjeżdżając na urlop, lubimy się poczuć jak u siebie w domu, ale też pociąga nas klimat architektury i wnętrz charakterystyczny dla danego miejsca. Nowoczesny styl góralski oferuje jedno i drugie.
Być bliżej natury - ta potrzeba coraz częściej uwidacznia się w trendach dekoratorskich. Meble i akcesoria wykonane z drewna oraz kamienia lub do złudzenia je imitujące, dodają naszym wnętrzom naturalnego charakteru i kompensują tęsknotę za ty, co odbiera technologia i postęp cywilizacyjny.
Szeroka oferta dostępnych cenowo nowoczesnych sprzętów łazienkowych oraz ogromny wybór niedrogich płytek ceramicznych zachęcają do remontów starych łazienek. Byle tylko znaleźć dobrych wykonawców!
Regionalne budynki mają niesamowitą moc przyciągania. podczas wakacji lubimy nie tylko cieszyć się widokiem, ale też w nich zanocować czy choćby wypić kawę. Taki niepowtarzalny nastrój znajdziemy w starych budynkach z cegły.
Funkcjonalność, komfort i estetyka w zgodzie z najnowszymi trendami - to oczekiwania, jakie zazwyczaj mają wobec swoich mieszkań młodzi ludzie. Gdy do dyspozycji jest mały metraż, liczy się każdy centymetr przestrzeni.
W czasie majówkowych podróży po Polsce napotkamy różnorodne formy budownictwa regionalnego. Naszą szczególną uwagę przyciąga zwykle malownicza technologia muru pruskiego - dzisiaj zobaczymy ją nie tylko w skansenach.
Studencka garsoniera, studio architektoniczne, a teraz biuro małej firmy - prezentowane mieszkanie ma zaledwie 22 m2, a jak pokazało życie, jest w stanie służyć wielu różnym funkcjom.
Mieszkanie architektki wnętrz Izabeli Widomskiej to wypadkowa doświadczeń zawodowych i potrzeb rodziny.
Projekty mieszkań deweloperskich nie zawsze trafiają w oczekiwania nabywców. Jeśli jednak decydujemy się na zmiany w układzie wnętrz, kluczem do sukcesu jest pomysł na spójną i całościową aranżację.
W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych coraz rzadziej pojawiają się piwnice. Jednak jeszcze w niedalekiej przeszłości o wartości użytkowej domu stanowiło posiadanie właśnie tej przestrzeni. Traktowano ją jako miejsce tworzące zaplecze gospodarcze. A jak wykorzystać piwnicę dzisiaj?
Inspiruje nie tylko malarzy, grafików czy projektantów, ale także architektów oraz inwestorów kochających sztukę. Należy do nich również właścicielka tych wnętrz.
Od domu letniego wymagamy dziś komfortu, jednak bez zatracania tradycyjnego klimatu, jaki w naturalny sposób wymusza bliskość przyrody.