Generalny remont kuchni wiąże się z dużymi wydatkami, ale można poprawić jej funkcjonalność i nadać sznyt za pomocą prostych oraz tanich trików. Na zakres prac remontowych w kuchni wpływ mają zarówno nasze potrzeby, jak i zasobność portfela. Można bowiem wymienić całe umeblowanie, kuchenne urządzenia AGD, oświetlenie czy też okładziny podłogowe i ścienne, ale można też spróbować je odnowić czy doposażyć. Wiele z tych prac z powodzeniem wykonamy...
Wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu powinny mieć zagwarantowany dopływ świeżego powietrza. Dotyczy to szczgólnie łazienek, gdzie wilgoć może wyrządzić dużo szkód. Sprawną wentylację zapewni wentylator łazienkowy.
Stare, zniszczone drzwi szpecą wnętrza. Jednak ich wymiana wiąże się ze sporym wydatkiem i bałaganem. są jednak sposoby na szybką i niedrogą ich renowację. Przywrócenie drzwiom efektownego wyglądu nie musi być kosztowne – wystarczy dobry pomysł i solidne wykonanie. Renowacji możemy poddać zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne, drewniane czy z płyt. Pamiętajmy również o odświeżeniu futryn. Co ważne, jeśli mieszkamy w bloku, to często wygląd...
Aby w chłodne dni było w domu ciepło nie wystarczy gruba termoizolacja ścian. Musimy również zadbać o okna i drzwi. Szczelne, energooszczędne i prawidłowo zamontowane pozwolą także obniżyć koszty eksploatacji budynku.
Nasze mieszkanie wymaga czasem dogrzania. Gdy w czasie jesiennych chłodów lub zimą centralne ogrzewanie nie wystarcza, rozwiązaniem są dodatkowe źródła ciepła. Tylko jak wybrać wydajny i bezpieczny grzejnik?
Aby na poddaszu mieszkało się komfortowo należy je odpowiednio zaizolować. Dobry jakościowo i starannie ułożony materiał termoizolacyjny ograniczy straty ciepła do absolutnego minimum.
Gdy moda na łączenie we wnętrzach starego z nowym trwa w najlepsze, nie dziwi siła przyciągania foteli w stylu ludwikowskim. Fantazyjna forma mebli daje spore pole do popisu podczas ich renowacji i przeróbek.
Panele winylowe to dobry sposób na szybki i nieuciążliwy remont podłogi, większość z nich można z powodzeniem ułożyć samodzielnie. Jakie jeszcze mają zalety?
Ekologia jest na czasie! Wprowadzając do naszego domu materiały przyjazne naturze, przysłużymy się nie tylko środowisku. Wnętrza staną się klimatyczne i niepowtarzalne, a my będziemy czuli się komfortowo.
Trudno doszukać się w nich dzisiaj cennych skarbów kojarzonych ze strychami czy piwnicami naszych babć. Za to niemal w każdym domu jest tam niezła graciarnia! Lato to doskonała pora, by pozbyć się części swoich wątpliwych gromadzonych latami skarbów.
Zmiana kolory ścian czy sufitu pozwala zupełnie - i co ważne niewielkim kosztem - odmienić charakter wnętrza. Jednak przy wyborze farby nie należy kierować się wyłącznie własnym gustem. Jak dobrać odpowiedni odcień, aby efekt był zadowalający?
Cieknąca spłuczka? Zatkane rury? Oczywiście usterki może usunąć hydraulik. Jednak naprawy te - jednak i wiele innych - nie są zbyt skomplikowane oraz pracochłonne. Możemy więc zająć się nimi samodzielnie.
Pandemia zweryfikowała nasze rozumienie domu - od kilku miesięcy to centrum naszego życia, zarówno zawodowego, towarzyskiego i prywatnego. Jak sprawić, by spełnił wszystkie zadania, które mu wyznaczył ten trudny czas?
Zewnętrzne ściany brudzą się, mogą na nich pojawić się również zielonkawe naloty. Dlatego co jakiś czas warto przeprowadzić czyszczenie elewacji. Tylko jak to zrobić?
Malowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe! Do wyboru mamy całą gamę pędzli, wałków czy specjalistycznych zestawów. Zanim więc przystąpimy do pracy sprawdźmy, co oferuje rynek.
Drzwi zewnętrzne muszą być komfortowe w użytkowaniu, nie mogą stwarzać problemów podczas zamykania czy otwierania. Ponadto muszą stanowić szczelną barierę przed utratą ciepła, hałasem oraz intruzami. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu i montażu?
Z roku na rok wzrasta rola materiałów izolacyjnych stosowanych do ocieplania przegród zewnętrznych: ścian, dachu, piwnic, podłogi na gruncie. Producenci oferują materiały tradycyjne i takie, w których procesie produkcji zastosowano innowacyjne rozwiązania. Po jakie wyroby warto dziaj sięgnąć?
Tej wiosny sprzątanie domu, balkonu i ogrodu nie musi być zmorą! Wystarczy skorzystać z innowacyjnych rozwiązań zastosowanych zarówno w prostych przyborach, jak i zaawansowanych technologicznie sprzętach do sprzątania. Wiele z nich pozwala wyeliminować użycie detergentów i wprowadzić niemal bezśmieciowy styl sprzątania. Posłużą więc naszemu zdrowiu i środowisku!
Decluttering to nic innego, jak zorganizowane porządkowanie swojej przestrzeni: szafy, domu, mieszkania, piwnicy i strychu. Polega ono głównie na jej odgracaniu – pozbywamy się tego, co niepotrzebne.
Zabudowa loggi lub balkonu sprawia, że zyskujemy dodatkowa powierzchnię. To bezpieczne rozwiązanie docenią również rodzice małych dzieci. A zalet jest o wiele więcej. Warto więc już teraz przemyśleć wykonanie takiej konstrukcji, aby na wiosnę ruszyć z jej realizacją.
Równe i gładkie ściany to obecnie standard wykończenia wnętrz. Są świetnym punktem wyjścia do dalszych prac dekoracyjnych. Doskonale prezentują się na nich farby, tapety oraz wszelkie dodatki aranżacyjne.
Remont strefy wejścia to doskonały moment, by poprawić jej funkcjonalność oraz popracować nad stroną estetyczną wiatrołapu lub holu. Czasami konieczna jest duża przebudowa, niekiedy wystarczą jedynie niewielkie korekty, by od progu poczuć się jak w domu.
Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie, z którego korzystamy wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego tak szczególne znaczenie ma jej zaplanowanie zgodnie z zasadami ergonomii. By była wygodna w codziennym użytkowaniu, zwróćmy uwagę na funkcjonalność sprzętów i akcesoriów oraz ich odpowiednie rozmieszczenie.
Malowanie mebli nie wymaga specjalnego talentu ani dużych wydatków. To łatwy sposób, aby nasz stół, komoda, czy krzesło przeszły odmianę i wzbogaciły aranżacyjnie nawet skromne wnętrze.