Z zapachem, ze smakiem, skromnie. Podarujmy sobie na święta klimat bliski natury.
Choinka. Bez niej nie odbędą się święta bożego narodzenia. Zielone pachnące lasem i ozdobione bombkami drzewko dla wielu z nas jest po prostu niezbędne.
Lekki pokrój i oryginalne ukwiecenie sprawiają, że trawy cieszą się w naszych ogrodach coraz większą popularnością. Prezentują się świetnie jako samodzielne rośliny, ale tworzą też idealne dopełnienie wielogatunkowej kompozycji. Schyłek lata i jesień to czas, gdy docenimy ich urodę.
Aby rozkoszować się niepowtarzalnym smakiem wędlin, ryb czy serów na co dzień, nie potrzeba znowu tak wiele. Wędzarnię ogrodową możemy zbudować samodzielnie.
Ogrodzenie z siatki często stawiane na czas budowy domu pozostaje na swoim miejscu przez następne lata. Dlatego warto od razu zainwestować w solidne materiały, a montaż przeprowadzić porządnie. Nie jest to znowu takie trudne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje!
Zapewniają dekorację ogrodu przez cały rok. Atrakcyjnie wypełniają zarówno wysokie partie, jak i te zupełnie przyziemne. Rozrastają się efektownie bez naszej ingerencji, ale też bardzo lubią przycinanie i formowanie. Drzewa i krzewy iglaste są niezastąpione w przydomowych strefach zielonych.
Samochód powinien prezentować się olśniewająco zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Nie tylko przyjemnie prowadzi się takie auto, czyste wnętrze świadczy dobrze również o właścicielu.
Obecny w ogrodzie od wieków przechodził różne koleje, jednak nigdy chyba nie był tak popularny jak dzisiaj – beton w różnych postaciach i wariantach technologicznych stał się synonimem niebanalnych plenerowych stylizacji.
Miłośnicy turystyki „pod górkę”, gdzie obcowanie z dziką naturą to również, a może nawet przede wszystkim, zmagania z zastanymi na szklaku trudami i przeszkodami, twierdzą, że jesień to najwspanialsza pora roku na podejmowanie takich wyzwań.
Malowanie drewnianych mebli, ogrodzeń i balustrad to zajęcie dla uwielbiających prace w plenerze. Największą kreatywnością możemy wykazać się, przemalowując te elementy na działkach letniskowych i siedliskach wiejskich - tutaj mamy pełną swobodę w doborze koloru.
Wykończone jednym materiałem podjazdy czy ścieżki ogrodowe są często nudne i bez wyrazu. Nie muszą takie być - można z nich wyczarować efektowne i niepowtarzalne,a przy tym bardzo funkcjonalne trakty komunikacyjne.
By taras i balkon stały się naprawdę letnim salonem, wystarczy dodać im trochę przytulności. Może więc kupić dywan lub chodnik? Producenci oferują wiele tego typu produktów przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Śmiało możemy sięgnąć również po bawełniane chodniczki.
Należą do roślin, których nie może zabraknąć w letnim ogrodzie. Uprawiane od kilku tysięcy lat występują w tak wielu odmianach, że każdy znajdzie idealne na swoje rabaty.
Zniszczone ogrodzenie negatywnie wpływa na odbiór całej posesji. Dlatego jak najszybciej zadbajmy o jego wygląd i stan techniczny. Ciepłe letnie dni to doskonała pora na przeprowadzenie prac renowacyjnych i oderwanie się od pracy zdalnej. A może dzieci odsuną się od monitora?
Nic tak nie wpływa pozytywnie na kondycję naszego organizmu jak ruch na świeżym powietrzu. Pomysłów na aktywną zabawę w ogrodzie czy parku nie brakuje, zaprośmy do niej zatem dzieci, seniorów i znajomych.
Na naszych posesjach nie brakuje elementów architektury. Za ich sprawą żyje nam się przyjemniej i bardziej komfortowo, szczególnie gdy są one zadaszone. Jakie materiały pokryciowe sprawdzą się najlepiej na pokrycie dachów, tarasów, wiat, altan czy śmietników?
Aby rośliny pięknie kwitły i wydawały obfity plon, potrzebują ochrony, musimy ją więc zapewnić! Odpowiednie preparaty rozprowadzimy za pomocą opryskiwacza.
Święta Bożego Narodzenia. Sklepy kuszą wystawami. Morze inspiracji dekoracyjnych. A z każdym rokiem wiele nowości i jak tu przejść obojętnie i nie poddać się temu urokowi, i niczym w zakupowej hipnozie nie dokupić jeszcze kilku ozdób na ten sezon? Święta jednak trwają krótko. Kupujmy, ale może coś uniwersalnego. Na przykład doniczki i pojemniki na rośliny na cały rok.
Chociaż kiełki można dziś kupić w każdym sklepie spożywczym czy warzywniaku, to jednak nie mają one takich walorów odżywczych i smakowych jak świeżo wyprodukowane, do których będziemy mieli stały dostęp. Do ich uprawy wystarczy niewielki skrawek blatu, słoik, miska lub donica albo specjalny kiełkownik oraz wybrane nasiona. W zamian już po kilku dniach otrzymujemy pełną witamin zieleninę – trudno znaleźć warzywa czy owoce, które dostarczą więcej...
Oświetlenie zewnętrzne ma nie tylko wymiar praktyczny - istotna jest też jego funkcja dekoracyjna - i to o każdej porze roku. Jakie światło sztuczne ozdobi ogród oraz elewację latem i zimą?
Dla większości z nas sezon na jazdę rowerem czy motocyklem właśnie się zakończył i trafiły one do garaży oraz piwnic. Jednak zimy są coraz cieplejsze, więc nie zawsze te pojazdy muszą zapadąc w zimowy sen.
Rośliny doniczkowe sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i przyjazne. Ich obecność tworzy również dobry mikroklimat wnętrz. To wystarzczające powody, by wykorzystać je w aranżacji łazienki.
Kiedy przemija lato, a pierwsze wieczory zapowiadają jesień, warto pomyśleć, czy nie wzbogacić naszego ogrodu lub tarasu o dodający ciepła i światła ogień - oczywiście odpowiednio ujarzmiony. Estetyczne i praktyczne palenisko pozwoli cieszyć się gorącą oraz magiczną aurą tańczących płomieni. Jesień w ogrodzie stanie się przyjaźniejsza.
Niewiele jest tak spektakularnie kwitnących roślin, szczególnie o tej porze roku, gdy słońca i ciepła coraz mniej. Hortensje bukietowe zachwycają pomponiastymi mięsistymi kwiatostanami od późnego lata poprzez jesień, aż do zimy, kiedy to dekoracyjnie zasychają, pozostając na krzewach.