Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty znajdują zastosowanie przy niemal każdym rodzaju przegród, począwszy od...
Budowa antresoli może okazać dobrym pomysłem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe cenne metry wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, zawsze warto praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Antresola może także stanowić estetyczny element wystroju. Podpowiadamy, jak zrobić antresolę.
Niewielki drewniany domek to standardowe rozwiązanie wybierane jako forma z zabudowy na działce letniskowej lub w ogródku działkowym. Przy domu jednorodzinnym posłuży świetnie jako domek narzędziowy.
Domy kanadyjskie chyba największą popularnością cieszyły się w latach 90. XX w. W tamtych czasach drewno było tanie, więc na taką technologię decydowało się wielu inwestorów. Niestety wiedza na temat budownictwa szkieletowego była znikoma. Dzisiaj sytuacja się zmieniła, więc technologia kanadyjska pozbawiona jest błędów sprzed lat.
Prace wykończeniowe prowadzone z pomocą zatrudnionych przez nas fachowców wymagają naszego ogromnego zaangażowania, często bywają też okupione nerwami. Tymczasem w biurach deweloperów dostępne są oferty wykończenia w pakiecie, które mogą być tańsze niż prace zlecane indywidualnie.
Budowę domu należy oddać w dobre ręce, przecież chodzi o spełnienie naszych marzeń, a także duże pieniądze. Chociaż znalezienie profesjonalnej ekipy murarskiej wcale nie jest łatwe, to jednak wykonalne! A jesień i zima to najlepszy na to czas.
Wygląd budynku i jego powierzchnia są ważne, ale oceńmy projekt pod względem zastosowanych w nim rozwiązań funkcjonalnych. Współczesny dom powinien być odpowiedzią na potrzeby rodziny i jej styl życia. Ponadto powinien umożliwiać zmiany w przyszłości.
Budowanie domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, a każda z nich ma decydujący wpływ na realizację projektu, finanse, a także komfort i użytkowania mieszkania. Zobacz, jak zaplanować budowę domu, aby jak najszybciej i możliwie bezproblemowo przebiegały poszczególne etapy. Przeczytaj „skoncentrowany” poradnik budowy domu.
Budowa domu na działce rolnej budzi coraz większe zainteresowanie inwestorów. Atrakcyjność gruntów rolnych wiąże się zazwyczaj ze znacznie niższymi kosztami ich zakupu. Jak wybudować dom na działce rolnej?
Dzięki temu filmowi dowiesz się dlaczego naturalność produktów jest ważna i opłacalna oraz czy ma wpływ na zdrowie i środowisko? Zapraszamy do wysłuchania naszego eksperta, który w ciekawy i jasny sposób przedstawi powyższy temat!
Sprzedaż, kupno i wynajem mieszkania lub domu to zajęcia mocno stresujące, łatwo też podczas nich popełnić wiece kosztownych błędów. Może więc jednak zdjąć sobie z głowy ten trudny i czasochłonny proces? Czy profesjonalna agencja nieruchomości rzeczywiście jest w stanie nam w tym pomóc?
Remont mieszkania w starym bloku jest zazwyczaj ogromnym wyzwaniem dla właścicieli. Jeśli zmiany mają być radykalne, warto zamówić profesjonalny projekt z wizualizacją.
Zazwyczaj budowa domu rozpoczyna się na wiosnę, gdy tylko temperatura powietrza umożliwia prowadzenie prac budowlanych. Jednak zanim one ruszą, warto przygotować się do każdego etapu, a zima to bardzo dobry czas na takie plany.
Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu poza miastem. Jednak tego typu inwestycja może być dużym wyzwaniem z uwagi na to, że wiele gruntów ma status działek rolnych lub leśnych.
Od stycznia 2021 r. obowiązują nowe, zaostrzone wymagania dotyczące parametrów cieplnych budynków oraz zużycia energii. Zmiany te nie są ani dla inwestorów, ani wykonawców, ani producentów materiałów budowlanych zaskoczeniem, ponieważ zapowiadane były od dawna i wprowadzane stopniowo – pierwsze zaczęły obowiązywać od stycznia 2014 r., następne zostały wprowadzone w 2017 r.
Mieszkania z okresu PRL nadal stanowią większość lokali mieszkalnych w Polsce. Są też chętnie kupowane przez młodych głównie ze względu na niższą cenę i dogodną lokalizację. Jednak te zabudowane w technologii wielkiej płyty budzą wątpliwości. Czy słusznie?
Żeby odpowiedzialnie chronić swoje mienie, warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania. Polisa zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, a w razie jakichkolwiek strat - odszkodowanie. Zawarcie umowy ubezpieczeniowej na nieruchomość i mienie nie jest obowiązkowe. Wyjątkiem jest ubezpieczenie mieszkania albo domu nabytego bądź wybudowanego za środki pochodzące z kredytu hipotecznego, kiedy to zwykle bank zobowiązuje kredytobiorcę do zakupu polisy...
Własna nieruchomość - mieszkanie w bloku czy wolno stojący dom - to inwestycja często najważniejsza i największa w życiu. Co czeka tych, którzy właśnie teraz - w dobie pandemii i zmieniających się przepisó budowlanych - wchodzą na drogę do własnego M?
Warsztat majsterkowicza to miejsce pracy z wieloma podręcznymi narzędziami, śrubkami, gwoździami i innymi drobnym akcesoriami. Aby prace przebiegały sprawnie, wszystkie te przedmioty powinny mieć swoje miejsce. Co zapewni porządek w warsztacie majsterkowicza?
Dom musi być zbudowany na podstawie projektu. Do wyboru mamy któryś z przebogatej liczby projektów gotowych lub projekt indywidualny zamawiany u architekta niczym garnitur u krawca. Dowiedzmy się, co powinno się znaleźć w projekcie budowlanym.