W trakcie ciepłych, letnich miesięcy wzmagamy swoją aktywność ruchową oraz przebywamy dłużej poza domem. Stąd, aby odpocząć, potrzebujemy dyskretnego, miękkiego oświetlenia, najlepiej ze źródła LED o małej mocy, który podkreśli atmosferę pogodnego wieczoru.
Oświetlenie zewnętrzne ma nie tylko wymiar praktyczny - istotna jest też jego funkcja dekoracyjna - i to o każdej porze roku. Jakie światło sztuczne ozdobi ogród oraz elewację latem i zimą?
Oświetlenie ogrodowe ma wyznaczonych wiele zadań - nie tylko ułatwia nam ono przebywanie oraz poruszanie się w tej przestrzeni po zmroku, ale także buduje nastrojową atmosferę. W tych rolach doskonale sprawdzą się lampy stojące. Trudno wyobrazić sobie dobrze zaaranżowany ogród bez oświetlenia sztucznego.
Ogród to ozdoba i wizytówka każdego domu. Z tego też powodu warto zadbać o to, by wyglądał on stylowo, a przy tym zapewniał komfortowy wypoczynek. Jak urządzić estetyczny i funkcjonalny ogród przy domu oraz jakich błędów unikać?
Wśród opraw zewnętrznych do najpopularniejszych należą oprawy elewacyjne. Ich zadaniem jest nie tylko poprawienie bezpieczeństwa osób przebywających na zewnątrz domu. Równie istotna jest także ich funkcja dekoracyjna. Jakie oprawy elewacyjne warto wybrać?
Aby doświetlić nasz ogród światłem sztucznym, musimy doprowadzić do niego instalację elektryczną. Najlepiej, aby została wykonana przed posadzeniem roślin. Pozwoli to uniknąć rozkopywania istniejących już grządek i rabat kwiatowych.
Wydawać by się mogło, że instalacja elektryczna w ogrodzie potrzebna jest wyłącznie do oświetlenia. Jednak poza nim niezbędne są także inne punkty elektryczne. Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna zapewnia zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo w przydomowej strefie.
Chcesz rozświetlić swój ogród? Praktyczne lampy oświetlą schody, tarasy, ścieżki i rabaty. Komplety klasycznych lamp ogrodowych, punktowe lampki solarne, solarne girlandy, to wszystko, czego potrzebujesz. Zapraszamy na film!
Rozpalony grill, nakryty stół i cudowny zapach kwiatów... To obiad w ogrodzie, który możemy bez problemu przygotować. Nawet na najmniejszej posesji postarajmy się więc znaleźć miejsce na letnią jadalnię.
Zimą, w trosce o bezpieczeństwo i komfort domowników oraz gości, powinniśmy zadbać o schody, chodniki i podjazdy. Nieoświetlone i oblodzone mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.
Oświetlenie ogrodu wymaga odpowiedniego projektu i fachowego rozprowadzenia instalacji – tylko wtedy będzie właściwie spełniało swoją funkcję i zapewni nam bezpieczeństwo.
Zewnętrzna instalacja elektryczna potrzebna jest nie tylko do oświetlenia ogrodu. Gniazda elektryczne znajdą zastosowanie na tarasie, w altanie, a nawet na środku ogrodu. Będziemy mogli do nich podłączyć np. grill elektryczny, piłę, podkaszarkę czy nożyce do żywopłotu.
Na piękno i funkcjonalność ogrodu składa się wiele elementów: odpowiednio dobrane rośliny, kwietniki, meble, układ alejek czy oświetlenie. Nie zapominajmy jak ważną rolę odgrywa ten ostatni element, który pozwala nam wyeksponować w pełni uroki naszego podwórka o zmroku.