Jak ukryć kaloryfer? To pytanie, stawiamy często, gdy w naszych domach zamontowano mało efektowne grzejniki. Szczególnie ich starsze modele nie należą do elementów dekorujących wnętrza – ich obecność może wręcz je szpecić. Dobrym sposobem na uniknięcie dysonansu ze stylową aranżacją pomieszczenia będzie zamaskowanie grzejnika odpowiednią obudową.
Oklejanie mebli okleiną to dobry sposób na odświeżenie jedynie frontów np. kuchennych szafek, ale może też być elementem gruntownej renowacji szafy czy komody. Dzięki dużemu wyborowi oklein szybko i niewysokim kosztem możemy odnowić wnętrze, wkładając jedynie własną pracę i zaangażowanie. Jak samodzielnie przykleić okleinę na meble?
Rolety rzymskie to doskonała alternatywa dla zasłon i firanek. Tego typu przesłony okienne są dostępne jako gotowy produkt, można też zlecić uszycie rolety z wybranej tkaniny w punkcie krawieckim. Nietrudno też je wykonać samodzielnie. By uszyć roletę, wystarczy odpowiednia tkanina i nieco talentu w wykonywaniu tego typu prac. Jak zrobić rolety rzymskie?
Postarzanie mebli to nie tylko jedna z metod renowacji starych sprzętów, ale także sposób na podrasowanie nowych, którym chcemy nadać efekt szlachetnej patyny oraz elegancji, jaką wnoszą do wnętrza antyki. Jak postarzyć meble, by uzyskać pożądany efekt?
Montaż rolet wewnętrznych można powierzyć specjaliście, ale równie dobrze można go wykonać samemu. Nietrudny jest również montaż rolety rzymskiej. Żeby jednak prezentowała się dobrze, ale też była przymocowana solidnie i stabilnie trzymała się w ramie okna, warto poznać zasady jej montażu.
Kolory ścian w przedpokoju odgrywają ogromną rolę nie tylko w budowaniu klimatu tego pomieszczenia, są też środkiem komunikacji domowników z gośćmi. Kolory korytarza powinny też służyć wrażeniu czystości i uporządkowania tego miejsca, ważne też, by były praktyczne w utrzymaniu ścian w czystości. Jak pomalować przedpokój, by stał się pomieszczeniem atrakcyjnym i lubianym przez wszystkich?
Wygodny fotel i dająca przyjazne oświetlenie lampa to zestaw, który późną jesienią i zimą doceniamy szczególnie. W funkcjonalnym wyposażeniu naszego mieszkania nie może ich zabraknąć, zagwarantują nam bowiem przyjemną lekturę, wymarzony relaks z ciepłą kawą albo krótką drzemkę z pupilem na kolanach.
Niczym ze sklepu, warsztatu czy fabrycznego magazynu. Surowy, czarny, stalowy, nieco siermiężny – a jednak! Stał się dziś bardzo modny i z dużym aranżacyjnym smakiem odnajduje się w wielu reprezentacyjnych wnętrzach, umie się bowiem świetnie dopasować.
Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej uwagi do wyboru deski sedesowej. Tymczasem to właśnie ona zapewnia nam komfortowe korzystanie z toalety. Wpływa także na wygląd łazienki. To jednak nie wszystko.
Kurtki, płaszcze, czapki, szaliki, torebki, parasole, deskorolka czy hulajnoga, a wśród nich my – wchodzący i wychodzący z domu. Jak zorganizować strefę wejścia, by była wygodna i efektowna?
Aktualne wnętrzarskie trendy nie określają jednego obowiązującego kierunku. Widoczne jest powolne odejście od minimalizmu z geometrią kształtów i monochromatyczną paletą barw na rzecz coraz większej dekoracyjności, obłości form i intensywności kolorów. W tym roku możemy również poeksperymentować z nietypowym zestawieniem barw!
Cenne dzieła malarskie i oryginalne stare plakaty, ale też kopie, inkografie, reprodukcje na papierze i płótnie, a nawet własne wydruki znanych dzieł – sztuka, którą możemy wprowadzić do wnętrz, jest dzisiaj dostępna na każdą kieszeń!
Urok migotliwego płomienia we wnętrzu, gdy za oknem słota? Kto nie marzy o takim luksusie? Nowoczesne kominki na biopaliwo pozwolą cieszyć się ciepłym klimatem żywego ognia nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku i wszędzie tam, gdzie instalacja tradycyjnego paleniska nie jest możliwa.
Piękno przebarwiających się liści to najatrakcyjniejszy walor polskiej złotej jesieni. Skorzystajmy. Wyróżnijmy nasze wnętrza inspiracją wprost z natury.
Mieszkania w starych kamienicach mają ogromny potencjał aranżacyjny. To doskonała podstawa do stylu eklektycznego – pozostałości po dawnych latach świetności w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem i stylowymi sprzętami dają świetny efekt.
Łazienka w stylu modernistycznym jest przede wszystkim wnętrzem funkcjonalnym i wykończonym materiałami wysokiej jakości, których uroda musi wystarczyć za dekorację. Gdy dodamy do tego zamiłowanie do geometrycznych kształtów i nacisk na przestrzeń, mamy łazienkę na wskroś nowoczesną!
Łazienki w stylu retro mają wielu zwolenników, mimo że nie są łatwe w aranżacji. Wymaga znajomości dawnych trendów i współczesnej oferty rynkowej. Styl retro może przejawiać się w stylistyce okładzin, ceramiki łazienkowej i dodatków. Może być w każdym detalu powtórzeniem stylu wybranej epoki lub nawiązywać do niej jedynie w wybranych elementach.
Łazienka w stylu japońskim to pomieszczenie służące przede wszystkim relaksowi, służące zachowaniu higieny ciała i umysłu. To dlatego użytkownika łazienki japońskiej nic nie może rozpraszać – wnętrze musi być zaaranżowane prosto i funkcjonalnie. Ma być oazą spokoju, co przejawia się w wyborze kolorystyki, form ceramiki łazienkowej, materiałów wykończeniowych oraz dekoracji.
Łazienka na wysoki połysk można być wykończona na wiele sposobów. Materiały okładzinowe o błyszczącej powierzchni, lakierowane meble, metalizowane faktury, akcenty złota i innych połyskujących metali, idealnie gładkie, rzęsiste oświetlenie potęgujące efekt blasku, a także połyskujące w świetle gładkie powierzchnie ceramiki łazienkowej– każdy z tych sposobów można zastosować, korzystając z bogatej oferty rynkowej materiałów wykończeniowych i...
Łazienki w stylu angielskim kojarzą nam się z romantyczną aranżacją w ciepłych lub pastelowych kolorach, pełną kwiecistych deseni i bogatą w dekoracje. Tymczasem taka stylizacja nie wyczerpuje całkowicie pojęcia łazienki angielskiej. W obrębie tego stylu mieszczą się również nowoczesne aranżacje z motywami nawiązującymi do wnętrz dawnych wyspiarskich domostw.