Uniwersalny kieszonkowy hamak to rozwiązanie w sam raz do każdego ogrodu. Szybko można go zwinąć i rozwinąć, a także w łatwy sposób rozpiąć pomiędzy drzewami, słupkami ogrodzenia lub na gotowym stelażu.
Kompaktowe, składające się do pokrowca (niewiele większego niż portfel) hamaki outdoorowe to propozycja dla pasjonatów wypraw w dzikie przyrodnicze ostępy i miłośników noclegów pod chmurką. Mają dobrze spełniać swoją funkcję w warunkach trekkingowych, produkowane są więc z cienkich, ale wytrzymałych, oddychających, szybkoschnących lub wodoodpornych tkanin. Nadają się bowiem do użytku na zewnątrz przy wszelkich warunkach atmosferycznych. Dlatego z powodzeniem możemy wykorzystać je w każdym ogrodzie, zażywając relaksu w dzień, ale także pozwalając sobie na nocleg pod gołym niebem przy ciepłej, letniej, pogodnej aurze.
Hamak na każde warunki
Warto zwrócić uwagę, iż niektóre hamaki są fabrycznie wyposażone w zasuwany „dach” lub w zasuwaną moskitierę, które dają pełne zabezpieczenie przed owadami.
Hamaki podróżnicze mają zwykle w zestawie wygodny system mocowań – linki i odpowiednie karabinki pozwalające bez trudu podczepić je pod dowolne miejsce mocowania. Najczęściej wykorzystuje się montaż wokół pnia drzewa, dlatego warto wybierać modele wyposażone również w łatwą regulację naciągu.
Hamaki outdoorowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, w zależności od modelu znoszą wagę od 130 do 200 kg.
Lekkie, sportowe hamaki podróżnicze sprawdzą się w ogrodzie zarówno do użytku przez dorosłych, jak i, a może nawet przede wszystkim, przez dzieci. Zabawa i miłe bujanie w hamaku to bowiem miłe urozmaicenie spędzanego czasu w ogrodzie.
Jeśli na naszym terenie nie mamy odpowiednio dużych drzew ani słupów konstrukcyjnych, gdzie można by rozpiąć hamak, możemy pokusić się o zakup lekkiego, niewielkiego stelaża, na którym go wygodnie i bezpiecznie rozwiesimy.
zdjęcie tytułowe: ASK